Okulary przeciwsłoneczne powinny być noszone nie tylko latem, ale również wiosną, jesienią i zimą. Zapewniają one bowiem skuteczną ochronę przed negatywnym wpływem nadmiernego nasłonecznienia, w tym zwłaszcza szkodliwym promieniowaniem UV.

Czy warto wybierać okulary przeciwsłoneczne korekcyjne?

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można dbać o ochronę oczu oraz skutecznie niwelować wadę wzroku. Tego typu produkty posiadają przyciemniane szkła, których moc dopasowana jest do indywidualnych potrzeb użytkownika. Okulary te cechuje również:

  • atrakcyjny wygląd,
  • dość wysoka cena.

W tym jednak wypadku wynika ona zwykle z zastosowania wysokogatunkowych surowców, które przekładają się na trwałość produktu.

Kto powinien nosić tego typu okulary?

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to produkty, które z powodzeniem mogą użytkować osoby w każdym wieku. Z zalet tego typu produktów skorzystać powinni:

  • kierowcy – są ono bowiem szczególnie narażeni na oślepiające światło, które nie tylko może utrudniać jazdę, ale również pogarszać bezpieczeństwo użytkowników ruchu. W przypadku kierowców okulary przyciemniane na stałe są lepszym rozwiązaniem niż tak zwane fotochromy, które odbarwiają się w przypadku braku bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi.
  • osoby spędzające dużo wolnego czasu na świeżym powietrzu – w tym wypadku przyciemniane szkła stanowią doskonałą ochronę przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, które mogłoby powodować podrażania oczu, zaczerwienie oraz zapalenie spojówek.

Na jakie szkła korekcyjne warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są szkła w bogatej kolorystyce. Mogą być one szare, brązowe lub zielone. Podczas ich wyboru oraz zakupu należy zwracać szczególną uwagę na zastosowane filtry przeciwsłoneczne, w tym choćby UV400. Tego rodzaju filtr ogranicza oddziaływanie promieniowania UVA i UVB, które może prowadzić do uszkodzenia siatkówki lub zwyrodnienia plamki żółtej.

Czy warto decydować się na szkła z polaryzacją?

Godne polecenia produkty wyposażone są w szkła z powłoką antyrefleksyjną oraz filtr polaryzacyjny. Zapobiega on odbijaniu się światła, które jest szczególnie niepożądane w przypadku kierowców. Szkła wyposażone w tego typu filtr wpływają na poprawę przejrzystości oraz duży komfort widzenia.

Jakie inne korzyści daje wybór dobrych oprawek wyposażonych w szkła przeciwsłoneczne korekcyjne?

Starannie wykonane okulary mogą stanowić idealny dodatek do niemal każdej stylizacji. Ważne jest jednak to, aby były one dobrane odpowiednio do karnacji i typu urody użytkownika.