W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób cierpi z powodu różnego rodzaju wad wzroku, do najczęściej występujących należy krótkowzroczność i dalekowzroczność. W tym wypadku niezbędne jest noszenie odpowiednio dobranych przez okulistę okularów. Jak dobrać okulary do kształtu twarzy, aby wyglądać stylowo i modnie?

Okulary, ale jakie?

Jeżeli mamy w planach zakup pierwszych okularów, bez wątpienia warto dobrze przemyśleć sprawę i rozważyć wszystkie za i przeciw. W końcu mają stać się integralną częścią naszego wizerunku, źle dobrane mogą odebrać nam urodę i sprawić, że będziemy postrzegani niekoniecznie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób cierpi z powodu różnego rodzaju wad wzroku, do najczęściej występujących należy krótkowzroczność i dalekowzroczność

Na pewno nie można decydować się na najtańsze modele, szczególnie jeżeli okulary mają nam służyć na co dzień. Dobrym wyborem mogą okazać się na przykład okulary Solano męskie, które są trwałe, solidne, dostępne w wielu wariantach.

Kształt oprawek

Każdy z nas posiada inny kształt twarzy, dlatego dobór oprawek okularów to kwestia niezwykle indywidualna. Rynek przesycony jest różnego rodzaju modelami oprawek, dlatego bez wątpienia można znaleźć takie, które będą w stanie spełnić nasze oczekiwania i potrzeby. W przypadku twarzy prostokątnej dobrym wyborem będą duże, wysokie oprawki, zakrywające jej środkową część. Posiadacze twarzy okrągłej powinni natomiast zwrócić szczególną uwagę na oprawki kwadratowe oraz prostokątne, które optycznie ją wysmuklą. Twarz owalna będzie dobrze wyglądać w okularach praktycznie w każdym kształcie, w tym wypadku możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele.

Dopasowanie okularów do kształtu twarzy jest niezwykle ważne, niemniej jednak należy zwrócić uwagę także na ich kolor i wzór

O czym warto pamiętać podczas doboru okularów?

Dopasowanie okularów do kształtu twarzy jest niezwykle ważne, niemniej jednak należy zwrócić uwagę także na ich kolor i wzór. Jeżeli zależy nam na tym, aby wyróżnić się z tłumu, dobrym wyborem będą oprawki w jaskrawym kolorze, które dodadzą stylizacji ciekawego, oryginalnego charakteru. Gdy chcemy bardziej stonowane, klasyczne okulary, dobrym wyborem będą natomiast oprawki w czarnym, złotym lub srebrnym kolorze. Takie można będzie dopasować do wszystkiego bez większych problemów.

Dopasowanie okularów do kształtu twarzy oraz swojego indywidualnego stylu wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Trzeba wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników, aby później nie żałować swojej decyzji. Decydując się na okulary, warto wybrać takie, które pochodzą od renomowanego, cenionego producenta. W ten sposób można będzie cieszyć się z pięknych i co ważniejsze wytrzymałych okularów przez bardzo długi czas.