W poniższym artykule dowiesz się w jakich sytuacjach wymagane jest noszenie okularów korekcyjnych. Pomożemy Ci również dopasować rodzaj okularów do kształtu twarzy oraz podpowiemy, dlaczego warto wybrać markowe oprawki.

Kiedy wymagane jest noszenie okularów korekcyjnych?

Okulary damskie korekcyjne są wykorzystywane w sytuacji gdy posiadamy wadę wzroku. Chodzi tutaj oczywiście o:

  • krótkowzroczność, kiedy widzimy wyraźnie jedynie z bliska
  • dalekowzroczność, kiedy nie widzimy z bliska
  • astygmatyzm, kiedy problem z ostrością widzenia występuje zarówno z bliska jak i daleka.

W poniższym artykule dowiesz się w jakich sytuacjach wymagane jest noszenie okularów korekcyjnych

Okulary damskie korekcyjne w zależności od wady wzroku albo minimalizują skutki wady wzroku niemalże do zera, albo zdecydowanie je obniżyć. Śmiało można powiedzieć, że poprawia to jakość życia. Co więcej, na przykład w kontekście prawa jazdy – noszenie okularów korekcyjnych jest absolutnym wymogiem. Prowadzenie samochodu w momencie kiedy mamy problem z ostrością widzenia, może doprowadzić do wypadku w którym ucierpimy nie tylko my sami, ale również inni uczestnicy ruchu. Wady wzroku wykrywa się już bardzo szybko i w równie szybkim tempie powinno się z nimi walczyć. W takiej sytuacji w szkolnych ławkach zasiada bardzo dużo dzieci w okularach korekcyjnych. Jeżeli jedno oko dominuje , dzieci noszą na przykład plastry na nim, aby pobudzić do pracy i wytężyć wzrok z drugiego, słabszego oka.

Przy niewielkich wadach okuliści sugerują używanie okularów korekcyjnych właśnie podczas jazdy samochodem oraz do czytania, natomiast do codziennego użytku nie muszą być wymagane.

Jak dopasować rodzaj oprawek i szkieł do kształtu twarzy?

Jeśli posiadasz okrągłą twarz, najlepsze dla Ciebie będą kanciaste i prostokątne modele

Jeśli posiadasz okrągłą twarz, najlepsze dla Ciebie będą kanciaste i prostokątne modele. Przy prostokątnym typie twarzy idealne będą okulary o owalnych lub delikatnie zaokrąglonych oprawkach.

Warto również pamiętać, że to jakie oprawki i szkła możemy wybrać – zależy również od wady wzroku. Przy wysokich wadach niestety nie możemy zakupić cienkich oprawek, gdyż zwyczajnie nasze szkła się w nich nie zmieszczą.

Pod kątem szkieł, ciekawym rozwiązaniem są również specjalistyczne powłoki, dzięki którym nasze oczy nie będą się tak męczyć podczas korzystania z urządzeń elektrycznych takich jak komputery czy telefony. W czasach gdzie króluje praca zdalna i nie rozstajemy się ze smartfonem – jest to bardzo przydatna opcja na codzień.

Markowe oprawki


Wśród sklepów internetowych oraz stacjonarnych punktów sprzedaży oprawek – znajdziesz zarówno standardowe oprawki, jak i oprawki premium od markowych, znanych producentów. Zastanawiasz się z czego wynika ich wyższa cena? Po pierwsze, tak samo jak w przypadku odzieży czy urządzeń elektrycznych, produkty sygnowane logiem znanych marek są droższe ze względu na prestiż tej marki oraz jej pozycje na rynku. Okulary Rey Bana czy Calvina Klaina sygnowane logiem na oprawkach będą wyglądać zdecydowanie bardziej luksusowo, prestiżowo niż oprawki standardowe.

Po drugie, za znanym nazwiskiem producenta bądź nazwą marki – najczęściej idzie również jakość wykonania. Od takich oprawek możemy oczekiwań od nich więcej. Powinny być bardziej odporne na otarcia, pył, kurz czy upadku z niewielkich wysokości.

Markowe oprawki do okularów korekcyjnych będą idealnym dodatkiem do każdej stylizacji. Będą wyglądały świetnie niezależnie od tego czy wychodzimy w dresach, stroju na plaże czy eleganckim outficie wieczorowym. Wbrew pozorom wcale nie muszą być one ogromnie droższe od tych standardowych oprawek. Pamiętaj jednak, że we własne zdrowie i ponadczasową elegancję warto inwestować! Najlepsza inwestycja to właśnie inwestycja w siebie. Jeżeli zadbamy o swój wygląd z pewnością będzie to miało wpływ na naszą pewność siebie. Będziemy czuli się lepiej we własnym ciele i chętniej będziemy opuszczać strefę komfortu, na przykład poprzez wyjścia ze znajomymi czy na plaże.

Kupując oprawki do okularów korekcyjnych warto poprosić kogoś o pomoc, kto będzie w stanie doradzić nam jaki rodzaj będzie najlepiej współgrał z naszym kształtem twarzy.