Okulary korekcyjne mogą być prawdziwą ozdobą i nieodłącznym elementem oryginalnego wizerunku, szczególnie jeśli zostaną właściwie dopasowane do kształtu twarzy, karnacji i codziennych stylizacji. Obecnie na rynku można znaleźć ciekawe oprawki wykonane z różnego rodzaju materiałów i występujące w wielu atrakcyjnych kształtach, które doskonale podkreślą rysy twarzy. A jak wybrać idealne okulary korekcyjne?

Dopasuj oprawki do kształtu twarzy

Jeśli klient wcześniej nie nosił okularów, to może mieć trudność, by znaleźć oprawki, w których będzie czuł się naturalnie i komfortowe. W takim wypadku pierwszym krokiem do podjęcia dobrej decyzji powinno być dopasowanie rodzaju oprawek do kształtu twarzy. Ponieważ właściwie dobrane okulary mogą całkowicie odmienić wygląd klienta i sprawić, że poczuje się pewnie we własnej skórze. A jak dopasować oprawki do kształtu twarzy? Najpierw osoba z wadą wzroku musi określić, jaki ma kształt twarzy, co można łatwo zrobić, korzystając z grafik dostępnych w Internecie. Następnie trzeba sprawdzić, które oprawki będą pasowały do danego typu. Na przykład osoby z twarzą okrągła powinny wybrać okulary prostokątne, a osoby z twarzą podłużną mogą postawić na wyraziste okulary z szerokimi zausznikami. Natomiast osoby z twarzą w kształcie odwróconego trójką będą świetnie wyglądały w większych i oryginalnych oprawkach.

Okulary korekcyjne mogą być prawdziwą ozdobą i nieodłącznym elementem oryginalnego wizerunku, szczególnie jeśli zostaną właściwie dopasowane do kształtu twarzy, karnacji i codziennych stylizacji

Wybierz preferowaną wielkość szkieł

Okulary korekcyjne mogą być duże i zakrywać znaczną część twarzy lub małe i ledwo widoczne. To jaką wielkość szkieł i oprawek wybierze klient, powinno być uzależnione nie tylko od rodzaju posiadanej wady wzroku, ale także od takich czynników jak:

  • kształt twarzy
  • wzrost
  • typ sylwetki
  • stylu ubierania.

Na duże szkła mogą sobie pozwolić osoby wysokie o kwadratowej twarzy, które lubią nowoczesne i niekonwencjonalne stylizacje. Mniejsze szkła są zwykle proponowane niskim osobom z drobną budową ciała, ponieważ wówczas klient uniknie efektu przytłoczenia. Poza tym mniejsze szkła to także korzystne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie klasyczną elegancję i chcą mieć okulary korekcyjne, które nie będą rzucały się w oczy.

Czy warto zamówić markowe okulary korekcyjne?


Nawet przy niewielkiej wadzie wzroku okulary korekcyjne często trzeba nosić codziennie, by dobrze spełniały swoją funkcję. Dlatego to ważne, aby zamówić model, który będzie trwały i odporny na przypadkowe uszkodzenia. Takie okulary korekcyjne powinny być starannie wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz muszą posiadać wytrzymałe zawiasy, które nie poluzują się wraz z upływem lat. Poza tym zakup okularów korekcyjnych wraz z dobrymi szkłami to spory wydatek, wobec czego warto postawić na znane i cenione marki. W takim wypadku świetnie się sprawdzą okulary Prada damskie, ponieważ charakteryzują się ponadczasowym designem, a na niektóre modele można uzyskać aż 24-miesięczną gwarancję. Warto pamiętać również, że markowe okulary są niezwykle wygodne i nie zsuwają się z twarzy, dzięki czemu można je z powodzeniem założyć do pracy, na spacer, przejażdżkę na rowerze czy na wypad w góry z przyjaciółmi.

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy można zdecydować się na oprawki w żywych kolorach, które będą kluczowym elementem artystycznego looku lub na klasyczne czarne bądź brązowe oprawki optymalne dla osób pracujących w biurze. Ważne, by klient polubił swoje okulary i chętnie zakładał je każdego ranka. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybranie idealnych okularów korekcyjnych, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta.