Praca w dzisiejszych czasach wymaga od wielu osób codziennego, wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem. Z całą pewnością nie służy to zdrowiu oczu wielu z nich. Coraz więcej kobiet i mężczyzn zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dbałość o odpowiedni dobór nie tylko szkieł korekcyjnych, ale także oprawek. I chodzi tutaj nie tylko o trwałość i wytrzymałość materiału, z jakiego zostały stworzone, ale także o odpowiedni design.

Oprawki warte uwagi

Luksusowe marki od lat cieszą się dużą popularnością, jeśli chodzi o modele okularów przeciwsłonecznych. Jednak wiele firm posiada w swojej ofercie także szkła i oprawki korekcyjne, które z powodzeniem mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni oraz dzieci. Coraz większe zapotrzebowanie na szkła korekcyjne, skłania firmy do rozwijania i poszerzania swojej produkcji właśnie o taki asortyment. To, czym producenci szczycą się od wielu lat, to niesamowita jakość i trwałość materiałów, z których powstają nowe modele okularów. Jak twierdzą wielbiciele i użytkownicy markowych oprawek, użytkowanie wysokogatunkowych towarów gwarantuje zadowolenie i komfort w noszeniu przez długi czas. Jakie materiały są stosowane przy ich produkcji? Należą do nich tworzywa, takie jak:

Praca w dzisiejszych czasach wymaga od wielu osób codziennego, wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem

  • włókno węglowe
  • tytan
  • acetat – naturalny materiał, który nie powoduje alergii
  • stal nierdzewna
  • Memo Ray – stop niklu i tytanu
  • Light Ray – pozbawione niklu i hipoalergiczne
  • Liteforce – bardzo lekkie i odporne na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne.

Oryginalny design

Oprawki korekcyjne znanych marek, takich jak na przykład Ray Ban, gwarantują nie tylko trwałość i jakość wykonania. Producent oferuje w swoich kolekcjach modele dostosowane do kształtu twarzy, stylu życia i indywidualnych potrzeb swoich klientów. Seria Icons dedykowana jest dla tych osób, którzy szukają nowoczesnych i modnych modeli. Nietypowe kształty oprawek są dodatkowym atutem dla lubiących wyróżniać się z tłumu. Z kolei seria Highstreet oferuje modele w stylu retro, pasującym do eleganckich i codziennych stylizacji. Inną z propozycji marki jest kolekcja Tech, w której ofercie można znaleźć niesamowicie wytrzymałe i nowoczesne oprawki. Natomiast seria Active Lifestyle dedykowana jest osobom zapracowanym i prowadzącym bardzo aktywny styl życia. Oprawki z tej kolekcji odznaczają się niezwykłą lekkością i doskonałym dopasowaniem do kształtu twarzy.

Oprawki dla najmłodszych


Okulary dziecięce powinny cechować się dużą odpornością i wytrzymałością ze względu na bardzo aktywny tryb życia, jaki prowadzą maluchy. Ważne jest także to, aby były wygodne i komfortowe w noszeniu. Nic tak nie zniechęci malucha, jak uwierający zausznik lub uciskające noski. Producenci markowych okularów dostosowują się do specyficznych potrzeb dzieci, oferując produkty o bogatej gamie kolorystycznej i wyjątkowych kształtach. Renomowane marki oferują specjalne serie, dedykowane właśnie maluchom. To, co je wyróżnia spośród innych, tańszych oprawek dostępnych na rynku optycznym, to lekkość i delikatne układanie się na twarzy.

Chcąc wybrać dla siebie idealne oprawki – szczególnie, jeśli chodzi o korekcyjne – nie warto sugerować się przy zakupie niską ceną. Warto pamiętać, że będą nam one służyły przez dłuższy czas, dlatego warto postawić na jakość, co bardzo często wiąże się z dość dużymi kosztami. Okulary Ray Ban damskie, męskie lub dziecięce, to tylko jedna z propozycji dostępnych na rynku luksusowych produktów. Prestiżowe marki produkujące oprawki i szkła kontaktowe, od dawna cieszą się wielką popularnością właśnie dlatego, że oferują materiały najwyższej jakości. Zresztą… Czy warto oszczędzać na zdrowiu swoich oczu?